Hürriyet

30 Mayıs 2016 Pazartesi

Modern Kadının Yaşam Rehberi Elle

Dünyanın 46’dan fazla ülkesinde “en çok okunan kadın ve moda dergisi” unvanına sahip olmuş Elle ilk kez 1945 yılında Fransa’da küçük bir apartman dairesinde Pierre Lazareff ve eşi Hélène Gordon ile macerasına başladı. Türkiye’de 1999’dan beri özellikle kadınların hayatlarının vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Milyonlarca kadına her ay farklı konularla seslenen, dünyanın en prestijli dergilerinden biri olan Elle, moda, güzellik, ilişkiler, ünlüler ve astroloji üzerine bize kocaman bir dünya sunuyor.

Her ay modada yeni trendler, öne çıkan markalar, podyumda olup bitenler, saç modelleri, makyaj teknikleri gibi konuların yanı sıra ünlülerin ışıltılı hayatlarının gerçek yaşam öykülerinden kesitlerle yaşamımızı süsleyen bu moda dergisi, benzer dergilere göre geniş yelpazesi ve köklü yapısıyla bizim için ayrı bir yere sahip. Özgün konuları ve her ay yemek, kültür-sanat, sağlık, yaşam, moda, güzellik, dekorasyon ve psikoloji gibi alanlarda ilgimizi çekecek yenilik haberleri ile hayatımıza renk katmaya devam eden Elle, geniş bir yelpaze altında toplanan farklı birçok kadına aynı anda hitap edebilmekte son derece başarılı. En büyük özelliği ise okura yakın duruşu ve iletişimi.Özenle oluşturdukları içerikler ile ulaştıkları kadın profili 25-44 yaş arası, yaşamayı seven, yaşamdan zevk almayı bilen, zeki, bağımsız, esprili ve başarılı kadınlar. Dergiyi bir kez gözden geçirdiğinizde içeriklerin son derece keyifli, esprili, insana kendini iyi hissettiren, hayal kurduran, pozitif ve neşeli bir yapıya sahip olduğunu hemen gözlemleyebiliyorsunuz.

Moda çekimlerine gösterilen özenden tutun, yetenekli yazar kadrosu ile kadınlara ilham veren Elle, köklülüğünü modadan çok stile ağırlık vermesinden alıyor. Modanın geçiciliği ve herkese uymayacak yapısı yerine, kadınları eşsizliğe, kendilerini bulabilecekleri gerçek stillere davet ediyor. Stil algısının önemi Elle için yıllardır değişmeyen bir gerçek.

Modern kadının yaşam rehberi olarak yayın hayatına ve özgün içerikleri daha uzun yıllar devam edeceği belli olan Elle, sadece basılı yayında değil, dijitale de ayak uydurarak okurlarına her yerde ulaşma imkânı sağlıyor. Modadan güzelliğe, dekorasyondan sağlıklı yaşama kadınlara ilgilerini çekecek her konuda yol göstermeye web ve sosyal medyanın yanı sıra mobil ve tablet uygulamalarıyla da farklı bir deneyim yaşatarak devam ediyor.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder